Aizraujoši fakti par basketbolu

With
Komentāri ir izslēgtiAizraujoši fakti par basketbolu

Basketbols Latvijā ir iecienīta sporta spēle – arī tāpēc, ka mums ir vairāki izcili spēlētāji, kas iekļuvuši NBA. Pēdējā Euro Basket atlases spēle gan nebija tā labākā – daudzi fani, gan arī paši basketbolisti ir ļoti vīlušies rezultātā, jo Latvijas izlase netiek tālāk.

Ja esi pārāk vīlies Latvijas basketbola izlasē un spēles rezultātā, tad ieskaties vietnē https://sloti.lv/. Tur atradīsi aizraujošu izklaidi, kas palīdzēs aizmirst par šo zaudējumu. Kā arī, ja būt tava laimīgā diena, varēsi laimēt jauku naudas summu.

Basketbola bumba

Visai interesanti, ka sākumā basketbola spēlē izmantoja futbola bumbu. Basketbola bumba parādījās tikai 1929. gadā. Sākumā bumbas krāsa bija brūna, bet mūsdienās bumba var būt jebkādā krāsā, kaut gan klasiskā bumba ir oranža.

Neparastais aizliegums

Izrādās, ka slavenais trieciens no augšas jeb plašāk pazīstams kā danks – ir bijis aizliegts 9 gadus. Tas ir bijis aizliegtais paņēmiens, kādu neviens basketbolists nedrīkstēja šajā laikā izmantot. Šobrīd gan tas ir viens no vizuāli iespaidīgākajiem punktu gūšanas veidiem.

Pirmās spēles

Pati pirmā basketbola spēle tika izspēlēta 1891. gadā, kad to izgudroja sporta skolotājs – nemaz ne tik sen, ja salīdzina ar senākiem sporta veidiem. Sākumā gan tikai vīrieši spēlēja basketbolu, bet pirmā sieviešu basketbola spēle notika tikai 1976. gadā.

Pirmā oficiālā basketbola spēle notika 1896. gadā. Kā olimpiskais sporta veids tas tika iekļauts jau kopš 1936. gada olimpiskajām spēlēm Berlīnē – 40 gadus pēc pirmās oficiālās spēles.

Driblēšana

Sākumā basketbols bija nedaudz atšķirīgs no mūsdienu spēles – nebija nekādu driblu. Spēlētāji tikai meta bumbu viens otram, jo bija aizliegts pārvietoties tam spēlētājam, kuram rokās ir bumba – tā bija jāpiespēlē kādam citam. Tomēr visai drīz sportisti saprata, ka vajag kaut ko uzlabot, un jau 1897. gadā parādījās dribls.

Spēles ilgums

Sākumā basketbola spēle bija salīdzinoši īsa. Tās izgudrotājs izlēma, ka spēlē būs divi puslaiki – katrs 15 minūšu garš, un starp tiem būs piecu minūšu pauze. Mūsdienās spēle ir divreiz ilgāka.

Maikls Džordans

Maikls Džordans ir viens no populārākajiem basketbolistiem visā pasaulē. Pat cilvēki, kuriem basketbols neinteresē, ir dzirdējuši viņa vārdu.

Maikla Džordana autogrāfi joprojām ir ļoti pieprasīti – katrs basketbola fans savā īpašumā labprāt iegūtu viņa autogrāfu. Džordans jau sen kā vairs nespēlē, bet viņš joprojām ir leģendārs spēlētājs.

Viņš kopā ar Nike izveidoja apavu sēriju – Air Jordan. Šobrīd jau ir vairākas šo apavu sērijas, un tas vairs nav nekas tik ļoti unikāls (kaut gan apavi joprojām ir dārgi, kā arī cilvēki stāv rindās, lai varētu iegādāties jaunos iznākušos modeļus), bet izrādās, ka ir kāds interesants fakts par šo apavu pirmsākumiem.

NBA aizliedza saviem spēlētājiem vilkt Air Jordan apavus – tas bija pret noteikto ģērbšanās stilu. Ja kāds šos apavus uzvilktu, tad būtu jāmaksā sods. Un šāds spēlētājs bija – tas bija pats Maikls Džordans, kurš uzvilka savus apavus NBA spēlē un saņēma par to sodu.

Basketbola nākotne

Basketbols varbūt nav pats populārākais sporta veids, bet tas noteikti ir pietiekami populārs, lai tas tā vienkārši neizzustu. Arī Latvijā basketbols varētu kļūt populārāks – iespējams pat varētu apsteigt hokeju, ja basketbola rezultāti būs labāki.

Zināmā mērā sporta veidu popularitāte katrā valstī ir atkarīga no vietējo sportistu panākumiem. Ja konkrētajā sporta veidā ir labi starptautiski panākumi, tad arī popularitāte pieaug. Basketbols ir stabils sporta veids, kurš tuvākajā laikā nezaudēs savu popularitāti ne Latvijā, ne citur pasaulē.