Kā pareizi paņemt ātro vai ilgtermiņa kredītu?

With
Komentāri ir izslēgtiKā pareizi paņemt ātro vai ilgtermiņa kredītu?

Kā zināms, tad nepieciešamība pēc papildus naudas līdzekļiem var parādīties pēkšņi un negaidīti. Piemēram, kā no gaida nokrīt izdevīgs piedāvājums kaut ko iegādāties – kaimiņš brauc prom uz ārzemēm un pārdot par ļoti izdevīgu cenu savu automašīnu. Šādā situācijā nav laika ilgi domāt un jāmeklē kāds ātrs risinājums, kur tikt pie naudas, lai kāroto auto nepaspētu iegādāties kāds cits. Un ko darīt, kā tādā situācijā nepazaudēt galvu un neradīt sev nepatikšanas? Katram cilvēkam šeit ir izvēles iespējas – aizņemties pie radiniekiem, doties uz savu banku vai izmantot nebanku kreditoru pakalpojumus, kuri piedāvā ātros vai ilgtermiņa kredītus jeb szybkie pożyczki online na raty, kurus var saņemt pat Polijā. Katrs cilvēks ir spējīgs izlemt, kur būs ātrāk un izdevīgāk, tomēr lielajā piedāvājumu klāstā var arī apmaldīties. Kā pareizi paņemt ātro vai ilgtermiņa kredītu var zināt tikai tas, kurš šos kredītus ir ņēmis bieži, tāpēc nav brīnums, ka daudzi nezina ļoti būtisku informāciju par kredītu piešķiršanu. Apzināties visus plusus un mīnusus, visus piedāvājumus un to izdevīgumu, ir ļoti derīgi – tas ļaus ietaupīt gan laiku, gan naudu.

Kredītu izsniegšana pie nebanku kreditoriem

Uz doto brīdi, var droši teikt, ka nebanku kreditēšanas tirgus ir sakārtots. Liels nopelns, protams, ir arī LAFPA, kas ir apvienojusi visus spēkus, lai sakārtotu šo jomu un radītu pozitīvāku gaisotni ap šo nozari. Protams, asociācija ir arī ieviesusi daudz risinājumu kā Laen pensionäridele, kuri veicina atbildīgāku aizņemšanos un atbildīgāku kredītu izsniegšanu. Visas nebanku kreditēšanas kompānijas darbojas un likumiska pamata, tās visas ir saņēmušas speciālu licenci un atļauju darboties šajā kreditēšanas segmentā. Katrs no aizņēmējiem var justies droši, ka tam netiks pieprasīts atdot naudu ātrāk un lielākā apmērā, kā tas būs noteikts līgumā. Pie tam, klients ir tiesīgs uzteikt šo līgumu 14 dienu laikā – samaksājot tikai to procentu daļu, kura tiks aprēķināta par kredīta izmantošanas dienu skaitu. Šis nosacījums ir attiecināms gan uz ātrajiem, gan ilgtermiņa kredītiem. Lai pareizi paņemtu kredītu, galvenais ir rūpīgi iepazīties ar līguma nosacījumiem, ņemot vērā – apmaksas termiņus, maksājumu datumus, procentu likmes, citas komisijas un soda sankcijas gadījumam, ja aizdevumu būs grūti atdot.

Nepieciešamie dokumenti un kredīta pieteikšanas procedūra

Lai saņemtu ātro vai ilgtermiņa kredītu pie nebanku kreditoriem, klientam nekur nav jādodas, tas savu pieteikumu var iesniegt kreditora mājas lapā. Viss, kas būs saistīts ar kredīta izsniegšanu, tas viss būs atrodams kreditora mājas lapā. Ātro kredītu gadījumā ir ļoti minimālas prasības pret iesniedzamās informācijas daudzumu un dokumentiem, tas viss ir minimizēts un nerada nekādas raizes potenciālajam aizņēmējam. Pārsvarā tiek iegūta informācija par personu un tās kontu, veicot reģistrācijas maksu. Tas arī apstiprina personas identitāti, pārējo kreditors uzzinās no dažādiem reģistriem, kur par cilvēku var būt kādi ieraksti, piemēram, sliktas kredītvēstures esamība u.tml. Lai kreditors šo informāciju apkopotu un iesniegtu cilvēka kredītreitinga noteikšanai, būs nepieciešamas aptuveni 15 minūtes. Ja viss būs kārtībā, tad jau pēc 15 minūtēm nauda tiks ieskaitīta cilvēka norādītajā bankas kontā. Viss ir patiesi vienkārši un ātri, pie tam, nav nekādu slēptu momentu, kas šo visu padara caurspīdīgu un viegli uztveramu. Vienīgais, kas var radīt raizes, ir lielais kreditoru daudzums un plašais piedāvājumu klāsts ar bezprocentu kredītiem. Cilvēki bieži apjūk un nesaprot, ko labāk izvēlēties, tāpēc palīgā nāk tāda veida salīdzinātāji kā BLOMBARDO, kuri apkopo visu informāciju un sagrupē kreditorus pēc to reitinga un dažādiem kreditēšanas nosacījumiem, piemēram, procentu likme, termiņi, vecuma ierobežojums u.tml.

Kreditora izvēle, kad galvu nomoka jautājums, kā pareizi paņemt kredītu, patiešām nav vienkārša, tomēr tas nav nekas tāds, kam būtu jāvelta ilgs laiks, tā nav auto izvēle lielā placī, šeit ir runa par kādiem 10 līdz 15 kreditoriem, kuru galvenie kritēriji ir viegli pārskatāmi. Protams, kad cilvēkam ir ļoti steidzami nepieciešama nauda, kad tas nespēj iedziļināties un ķer visu, kas pagadās, salīdzināšanas tabula būs lieka greznība un laika tērēšana. Tomēr tas var dārgi maksāt, jo tā var tikt palaista garām būtiska informācija, kura var slēpties ne tikai salīdzināšanas tabulā, bet arī atsauksmēs par konkrēto kredīta viedu vai kreditoru kā tādu. Ja agrāk aizdevuma saņemšanai bija nepieciešamas ilgāks laiks, došanās uz banku un ilgs laiks pārdomām, tad tagad viss ir ļoti ātri, kas bieži vien ir par pamatu neapdomīgai aizņemšanās praksei un nespējai pieiet nopietni jaunu saistību uzsākšanai. Nav jau brīnums, ja kreditori īpaši neprasa iespringt un ļauj iesniegt pieteikumu minūtes laikā, tad to izskata un izsniedz kredītu nākamo 15 minūšu laikā. Tas viss rada pamatu vieglprātībai un nepārdomātai rīcībai. Jā, progress un vienkāršotā kredīta saņemšanas procedūra ir nesusi savu ieguvumu, aizņemties naudu tagad ir daudz vienkāršāk un ātrāk, bet, vai tas ir drošāk, tas ir cits jautājums.

Domājam, ka katram cilvēkam ir skaidrs, ka viss šis ātrums un naudas aizdošana nav nekāds labdarības pasākums un zem visa šī stāv labi atstrādāta sistēma, kuras galvenais mērķis ir peļņa. Naudas aizdošana ir arī risks, ko nes gan aizdevējs, gan aizņēmējs. Lai arī viss ir novienkāršots, nav jau arī tā, ka kreditors naudu met pakaļ, tas tomēr izvērtē savus riskus un ņem vērā cilvēka maksātspēju. Celt mistifikācijas mākoni ap kreditoru alkatību vajadzētu ar mēru, tomēr tas ir bizness, kurš nostājies tajā nišā, kuru neviens nebija piepildījis. Skaidrs, ka lielās bankas nav spējīgas piedāvāt mikrokreditēšanu, noslogojot savus darbiniekus ar mazajiem aizdevumiem. Katrs aizdevuma pieteikums prasa kaut kādu laiku un darbiniekus, kas šo pieteikumu izvērtē, attiecīgi tas rada arī izdevumus. Ja vairums cilvēku iesniegs pieteikumus, bet šo cilvēku maksātspēja būs par šķērsli izsniegt kredītu, kreditors nesīs zaudējumus. Tas ir ienesīgs un riskants bizness, kurā naudu pelna ar lielām investīcijām un bez jebkādas krāpšanās. Lai vai kā, šie pakalpojumi ir tīri racionāli un iztur daudzu skeptiķu kritiku.

Ar ko sākt, ja ir vēlme paņemt kredītu?

Pirms doties uz kreditora mājas lapu un iesniegt pieteikumu, cilvēkam būtu labi jāsagatavojas par labu lēmumam aizņemties. Nav pieļaujams, ka cilvēks aizņemas spontāni un nepārdomāti, ir skaidri jāapzinās visas nianses, kuras var skart aizņemšanos un ātrā vai ilgtermiņa kredīta segšanas procedūru. Cilvēkam jāizprot sava situācija ne tikai šīs dienas griezumā, bet visa plānotā kredīta atmaksas termiņa laikā. Lai saprastu, vai spēsiet atdot paņemto aizdevumu, iesakām sastādīt ģimenes budžetu, kurš ļaus redzēt, kādi maksājumi būs konkrētajā laika posmā. Bez šaubām, jāparedz arī kaut kas nebaltām dienām, vēlams arī kaut kas jāiekrāj. Ģimenes budžeta plānošana ir viens no svarīgākajiem soļiem, ja vēlaties aizņemties uz ilgāku laiku justies droši, ka spēsiet atdot savu aizņēmumu. Neviena cita doma nevar būt par iemeslu, lai apietu ģimenes budžetu, to vienkārši nedrīkst darīt. ļoti būtiski ir arī apzināties sava partnera finansiālo stāvokli, piemēram, kādas perspektīvas ir partnera finansiālajā izaugsmē vai tieši pretēji. Ir gadījumi, kad ģimenēs strādā abi un saliekot kopā naudu, izskatās, ka viss ir lieliski un tā bū vienmēr. Cilvēki paņem mājokli un auto kredītā un tas sāk arī pieskarties ātrajiem kredītiem, līdz sanāk summa, kuru sedz kāda ģimenes locekļa alga. Un kas notiek, ja šis cilvēks paliek bez darba? Pareizi, sākās lielas problēmas. Tāpēc, ņemot kredītu, rēķinieties tikai ar saviem ienākumiem, paredzot visu izdevumu segšanu, kas var skart ģimenes budžetu. Kā noskaidrojām, tad būtiskākais, ar ko būtu jāsāk, ja ir vēlme paņemt kredītu, ir skaidra finanšu plūsmas plānošana ilgākā laikā posmā, paredzot arī neparedzētu gadījumu izmaksas.

Ar ko jārēķinās, piesakoties kredītam?

Jārēķinās ar visu un jāsaprot, ka kreditors arī rēķināsies ar visiem scenārijiem. No nebanku kreditora puses – ātrais vai ilgtermiņa kredīts ir finanšu operācija, kur nākotnē var atnest peļņu, tomēr tā sevī nes arī lielus riskus. No šiem riskiem kreditors cenšas maksimāli izvairīties, tāpēc rūpīgi izskata katra klienta pieteikumu, par pamatu ņemot maksātspēju un citas esošās saistības. Un kas tad ir pats svarīgākais, ar ko būtu jārēķinās piesakoties kredītam, lai paredzamais iznākums būtu par labu aizņēmējam un nauda tiktu saņemta pēc iespējas ātrāk? Ja ņemam vērā kreditora darbības, tad jārēķinās ir ar to, ka aizdevējs netērē līdzekļus, lai modernizētu un pilnveidotu savu kredītreitinga un risku noteikšanas programmu. Lielākā daļa šo procesu ir automatizēti, kas palīdz izskatīšanu veikt ļoti ātrā laikā, tomēr šajā procesā ir arī cilvēku klātbūtne, kas tad arī nosaka gala lēmumu. Šādi risku izvērtēšanas speciālisti pievērsīs uzmanību visādiem sīkumiem, kuri var apgrūtināts saistību izpildi no klienta puses. Izsprukt cauri ar neesošiem ienākumiem vai sliktu kredītvēsturi būs praktiski neiespējami, jo kreditoriem ir pieejami visi reģistri, kuros ir ieraksti par cilvēka pagātni un tagadni.

Protams, nebanku kreditori nespēj ņemt vērā visus faktorus, ko spēj analizēt banku darbinieki, kad tiekas ar aizņēmēju aci pret aci. Piemēram, ja uz banku atnāks noskrandis cilvēks, kurš būs alkohola vai narkotiku reibumā, uzvedīsies nervozi vai agresīvi, tas nekādi nemotivēs aizdevēju tam aizdot nopietnu summu. Tādos gadījumos visdrīzāk kredīts tiks atteikts. Diemžēl aizņemoties internetā, neko no šī ņemt vērā nav iespējams un apreibis cilvēks var paņemt pat 3000 euro, nodzerot un/vai nospēlējot tos spēļu automātos. Variantu, kā notērēt paņemto kredītu ir ļoti daudz un pa lielam jau par to atbild tas, kurš šo kredītu ņem. Ņemiet vērā, ka nevienu neinteresē, kur tērēsiet aizņemto naudu, nevienu arī neinteresēs tas, ka Jūs to pazaudēsiet, nodzersiet vai nospēlēsiet – tā jebkurā gadījumā būs jāatdod, tāpēc der 100 reizes apdomāt, vai tiešām vajag vērsties pie kreditoriem un nekādi citādi radušos finansiālo problēmu nevar risināt. Nekautrējieties prasīt palīdzību saviem radiem un draugiem, jo šī palīdzība var nest ne tikai finansiālu raksturu, bet arī psiholoģisku. Bieži vien gadās tā, ka aizdodot naudu, cilvēks spēj ietekmēt otra cilvēka vēlmi šo naudu notērēt, beigās arī aizņemties – no kreditoriem šādus cēlus padomus nesagaidīsiet.

Kopsavilkums

Kā redzam, tad iespējas un nosacījumi ir ļoti dažādi un veidi, kā pareizi paņemt kredītu ir ierobežoti. Katrs gadījums ir individuāls un spēja pareizi paņemt ātro vai ilgtermiņa kredītu būs atkarīga un katra cilvēka spriestspējas. Noskaidrojām arī to, ka labākais sabiedrotais, pirms tiek ņemts kāds kredīts, ir ģimenes budžeta plānošana, kura ļaus ieskatīties arī tālākā nākotnē, maksimāli minimizējot iespējamību, ka saskarsieties ar naudas trūkumu, kurš spēs izsist no sliedēm. Arī iekrājumu veidošana ir labs variants, kurš var palīdzēt pārvarēt grūtākus brīžus, kaut vai situācijās, kad netiksiet galā ar it kā ieplānotu kredīta maksājumu. Bez ģimenes budžeta plānošanas svarīgi ir arī izpētīt un salīdzināt visus kredītu piedāvājumus, tas ļaus izvēlēties sev piemērotāko summas un komisiju attiecību. Uzzinājām arī to, kā kreditori vērtē klienta maksātspēju un to, ka tiem neinteresē, kur tiks izlietota aizdotā nauda. Kreditors izskatīs maksātspēju, bet to, cik lietderīgi izmantosiet savu aizņemto naudu, būs jālemj pašiem. Lai vai kā, kredītu ņemšana ir ļoti atbildīgs solis un pareiza pieeja šim visam ir ārkārtīgi svarīga.