Kas ir izdevīgāks – līzings vai online kredīts?

With
Komentāri ir izslēgtiKas ir izdevīgāks – līzings vai online kredīts?

Pēdējos gados ļoti izplatīts veids, kā iegādāties preces, ir ar kredītu noformēšanas palīdzību. Tas dod iespēju nopirkt, piemēram, datoru vai ledusskapi, negaidot, kad tiks sakrāta nepieciešamā summa. Ja mūsu finansiālā situācija ir laba un stabila, ja ir oficiāli ienākumi, tomēr ledusskapis saplīst negaidīti, bet vasarā diemžēl bez tā ir ļoti grūti iztikt, ir iespēja iegādāties šo preci ar kredītu palīdzību. Mūsdienās ir ļoti daudz un dažādi piedāvājumi no kreditoriem, piemēram, ātrie kredīti un līzings. Katrs vēlas piesaistīt sev klientus, piedāvājot mums izdevīgus nosacījumus. Ja vēl vairākus gadus atpakaļ tika runāts par kredītiem, ko varēja saņemt, lai iegādātos lielas lietas – auto vai dzīvokli, tad tagad mēs varam iegādāties pat tikai dažu simtu eiro vērtas lietas.

Kā jau minējām, kredītu veidi pēdējos gados ir ļoti dažādojušies. Šoreiz parunāsim par tādiem kreditoru piedāvājumiem, ar kuru palīdzību varam iegādāties, piemēram, datoru, kurš maksā teiksim 500 eiro. Kādas ir mūsu iespējas iegādāties datoru, ja nauda jaunam nav sakrāta, bet esošais ir saplīsis? Viena iespēja ir iegādāties izvēlēto datoru līzingā. Ļoti daudzi elektronikas preču veikali piedāvā izdevīgus līzinga piedāvājumus sadarbībā ar līzingu kompānijām. Bieži vien netiek prasīta pirmā iemaksa. Lielākoties līzingam piedāvātie atmaksas termiņi ir līdz 36 mēnešiem jeb 3 gadiem. Protams, jo ilgāks atmaksas termiņš, jo lielāka nauda tiks samaksāta pa virsu – kredīta procentos. Vēl viena iespēja ir saņemt ātro kredītu, par kuru pēc tam iegādāties noskatīto datoru.

Ātro kredītu būtiska atšķirība ir kredīta atmaksas termiņa ilgumā – lielākoties aizdevums ir jāatmaksā pēc 30 dienām, citi kreditori piedāvā pat 45 dienu atmaksas termiņu. Kā tad rīkoties, kas ir izdevīgāk – saņemt online kredītu un iegādāties auto vai tomēr noformēt auto līzingu? Viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu nav, jo cilvēku finansiālā situācija var būt dažāda un atšķirīga, kas tieši ietekmē kredīta veidu, kāds tiks izvēlēts, lai iegādātos datoru. Līzings ir tāds kredīta veids, kad līzinga kompānija samaksā naudu pārdevējam, pie kura tiek iegādāts dators, pēc tam saņemtais aizdevums ir jāatmaksā līzinga kompānijai nevis datoru pārdevējam. Šajā gadījumā līzings būs piemērots tiem, kam nav izveidoti iekrājumi, lai pēkšņi iegādātos vajadzīgo datoru, kā arī nebūs tik lieli nākamā mēneša ienākumi, lai no tiem pietiktu visa summa datora iegādei.

Jo garāks kredīta atmaksas termiņš, jo lielāka gala summa?

Līzinga kompāniju piedāvājumi un procentu likmes ir atšķirīgas, tomēr skaidrs ir viens – jo garāks tiek izvēlēts līzinga atmaksas termiņš, jo lielāka būs gala summa, kas jāatdod. Tāpēc katram pašam ir jāizvērtē savas iespējas, vai labāk katru mēnesi samaksāt lielāku naudu procentos, bet ar iespēju naudu par datora iegādi atmaksāt 3 gadu laikā, vai tomēr ir iespējams noformēt līzingu uz gadu vai pat pusgadu, kur būs ievērojami mazāka komisijas maksa par līzinga izmantošanu. Mazam ieskatam – ja dators, kura vērtība ir 500 eiro, tiek ņemts līzingā uz 3 gadiem, tad gala rezultātā aptuvenā summa, kas būs jāatmaksā, būs 900 eiro, kas ir gandrīz 2 reizes lielāka par paša datora vērtību. Ja līzings tiek formēts par šo pašu summu uz 6 mēnešiem, tad jāatgriež būs aptuveni 558 eiro.

Ievērojama atšķirība, vai ne? Tur jau pašam līzinga ņēmējam ir jāapzinās savas iespējas, jāsarēķina, cik katru mēnesi varēs veltīt līzinga atmaksai. Protams, šie cipari nav viennozīmīgi, tie atšķiras katram līzinga izsniedzējam. Otra veids kā iegādāties nepieciešamo lietu, šajā gadījumā datoru par 500 eiro, ir ātrā kredīta saņemšana. Naudu varēsiet saņemt pat 15 minūšu laikā un uzreiz doties uz veikalu, lai nopirktu datoru. Šeit jāņem vērā, ka atmaksas termiņu nebūs iespējams noformēt tik garu kā tas bija iespējams pie līzinga kompānijām. Online kredītu standarta atmaksas termiņš ir no 30 līdz 45 dienām. Ir arī tādi kreditori, piemēram, Vivus.lv, kas izsniedz kredītus ar termiņu līdz 2 gadiem, tomēr jāsaprot tas, ka tas būs gandrīz tas pats, kas līzinga noformēšana.

Ja zini, ka nākamā alga būs pietiekoši liela, lai pietiktu līdzekļi paņemtā ātrā kredīta atdošanai, vai arī gaidāma prēmija vai kādi citi ienākumi, kas ļautu bez bažām atdot 500 eiro lielu ātro kredītu, noteikti šis būs piemērots veids, lai iegādātos tik ļoti nepieciešamo datoru jau šodien. Būtisks pluss ir tāds, ka ļoti liela daļa nebanku kreditoru izsniedz ātros aizdevumus jauniem klientiem bez komisijas maksas. Kas nozīmē to, ka procentu likme par kredītu būs 0%! Lielākoties kredītu procentu likme ir 10%. Un tomēr, ja algas diena kavējas, vienmēr ir iespēja kredīta atmaksas termiņu pagarināt, protams, par papildus naudu.

Ja esi nonācis situācijā, kad jau šodien ir jānopērk TV vai dators, bet nepietiek līdzekļu, noteikti pārdomā līdz pēdējam sīkumam un vairākas reizes, vai finansiālo saistību uzņemšanās tev nākotnē neradīs problēmas. Ja zini, ka spēsi aizņemto naudu bez grūtībām atmaksāt noteiktajos termiņos, tad droši aizņemies, un nav svarīgi, vai tie būs ātrie kredīti online vai līzings. Vienas atbildes uz jautājumu, kas ir izdevīgāks – ātrais kredīts vai līzings, nav, jo mūsu finansiālā situācija un naudas apjomi un ienākšanas datumi ir atšķirīgi. Katram pašam ir jāizdomā un jāizrēķina sev izdevīgākais risinājums, ņemot vērā savu ienākumu lielumu. Visizdevīgāk, protams, ir neaizņemties, jo tad noteikti nebūs jāpārmaksā ne santīma, tomēr, ja šādas iespējas nav, tad zini, ka ir iespējams saņemt ātro kredītu vai noformēt līzingu.

Ļoti izdevīgi ir bezprocentu kredīti – tie ir par velti!

Vai tiešām ātrais kredīts var būt arī izdevīgs? Jā, ir tādi, kurus var nodēvēt par īpaši izdevīgiem un tie ir – ātrie kredīti bez procentiem jeb komisijas maksas. Ņemot šādu aizdevumu, Jums nebūs jāmaksā nekāda procentu likme un tā ir reāla iespēja nepārmaksāt. Bezprocentu kredīti tiek piedāvāti daudzās kompānijās, tomēr to saņemt nebūs nemaz tik vienkārši, ja Jums nebūs regulāru ienākumu vai būs kādas citas parādsaistības. Pie tam, šo bezmaksas pakalpojumu piedāvā tikai jaunajiem klientiem, kas nozīmē, ka aizņemties pie viena aizdevēja bez komisijas maksas varēs tikai pirmajā aizņemšanās reizē. Tas ir ļoti izdevīgs pakalpojums, kas ļauj aizņemties un atdot tik pat, cik būs paņemts. Tomēr, nevajag to visu uztvert vieglprātīgi, šie aizdevumi tikai no ārpuses izskatās pievilcīgi, apakšā slēpjas lielas procentu likmes, kuras var stāties spēkā, ja nespēsiet laicīgi norēķināties ar kreditoru.

Labu auto ar ātro kredītu nenopirksi!

Lai gan auto tirgū var atrst arī pavisam lētus piedāvājumus, kuriem pietiktu ar nelielu summu, ko var nodrošināt ātrie kredīti, kredīts auto iegādei ir pavisam kas cits. Pirmkārt, šādam aizdevumam ir pavisam citi termiņi, tie ir līdz pat 5 gadiem, kamēr ātro kredītu gadījumā tās ir 30 vai 45 dienas. Otrkārt, ņemot ilgtermiņa kredītu, summa var būt pat līdz 15000 euro, bankās tā var būt pat vēl lielāka. Šis viss kredītus padara pilnīgi nederīgus, lai gan, kā jau minējām, pa dažiem simtiem var sev piemeklēt kādu lūznīti. Katram pašam jāsaprot, vai pirkt vecu auto, vai tomēr iegādāties kaut ko pavisam svaigu. Veciem auto bieži vien ir ļoti daudz remontu, kas rada daudz izmaksas un beigu beigās, visu sasummējot, šis vecais auto izmaksā tik pat, cik jauns. Ņemot līzingā jaunu auto, ierasti ir arī garantijas laiks, kas ļauj justies droši, ka kredīta atmaksas laikā, vismaz pirmos 2 gadus, nenāksies maksāt papildus izdevumus. Lai kādu kredīta veidu Jūs izvēlētos, svarīgi ir izplānot, kā tas tiks atdots, neradot sarežģījumus kopējam ģimenes budžetam.

Jums noteikti ir nācies dzirdēt kādu stāstu, kurā cilvēks ir guvis bēdīgu pieredzi ar ātrajiem kredītiem. Tādu stāstu ir patiešām daudz un dauzi no tiem ir sākušies ar pavisam nevainīgām darbībām. Piemēram, ir dzirdēts, ka cilvēks paņem ātro kredītu, lai veiktu pirmo iemaksu par auto iegādi. Tad pēc kāda laika, kad vēl nav atdots paņemtais aizdevums, saplīst auto un nākas ņemt papildus aizdevumu, lai to saremontētu. Kopējās ikmēneša izmaksas palielinās un sāk kļūt neomulīgi, jo maks paliek ar vien tukšāks. Ja tam visam pa virsu vēl ir algas samazinājums vai darba vietas zaudēšana, varat iedomāties, ko cilvēks šādā situācijā piedzīvo. Ierasti ir tā, ka cilvēki meklē palīdzību pie citiem kreditoriem, kas nav labākais risinājums, jo ļauj tikai pavilkt atmaksas termiņu, iekrājot parādu un komisijas maksas. Nav liela starpība, vai tas ir online kredīts vai auto līzingā, šāda veida problēmas var piemeklēt jebkuru, tāpēc ir ļoti svarīgi plānot visu tā, lai nenonāktu situācijā, kad vienīgais uz ko var paļauties ir kreditori. Domājiet plašāk un mēģiniet naudu nopelnīt – tas vienmēr strādā!