Noderīgi padomi ikdienai, lai uzlabotu savu dzīvi

With
Komentāri ir izslēgtiNoderīgi padomi ikdienai, lai uzlabotu savu dzīvi

Cik bieži var satikt cilvēkus, kuri ienīst savu dzīvi, bet pat nemēģina to mainīt, pilnveidot vai padarīt labāku. Alberts Einšteins ir teicis: “Neprāts ir tas, ka tu turpini darīt to pašu, taču sagaidīt gribi citu rezultātu”. Ja tu gribi, lai tava dzīve izmainītos, tad tev vajadzēs kaut ko izmainīt. Ja tu turpināsi darīt to pašu, tad kā tava dzīve var izmainīties pati par sevi?” Ar ko vajadzētu sākt? Kā uzlabot savas dzīves kvalitāti? Par to šajā rakstā.

Novērtē mirkli

Noteikti, ka ik pa laikam pārcilā pagātni, lieku reizi domājot – kā būtu, ja būtu kaut ko darījis citādi? Tomēr notikušo mainīt nav iespējams, tāpēc labāk pārāk neieslīgsti pagātnes apcerēšanā.

Tāpat jāmin “dzīvošana nākotnē”. Lai arī plānu kaldināšana un mērķtiecīga virzīšanās dzīvē ir vajadzīga, nevar aizmirst, ka visu laiku domāt par nākotni arī nebūtu vēlams. Visam ir jābūt līdzsvarā, tāpēc jācenšas atrast pareizā pieeja.

Kā būt laimīgam arī šodien? Neuzliec sev iedomātus rāmjos, ka nevari būt laimīgs tieši tagad. Nedomā, ka, lai tāds būtu, tev ir kaut kas jāizdara. Centies radīt laimi pats un visu pārējo sasniegt būs daudz vienkāršāk. Izbaudi mirkli un dzīvo tagadnē! Tas ir viens no zelta likumiem, ko noteikti vērts paturēt prātā.

Izvairies no cilvēkiem, kuri gandē tavu dzīves kvalitāti

Ja tavā paziņu lokā ir cilvēks, kuru labāk redzi ejam, ne nākam, tad apdomā, cik vērtīga ir jūsu draudzība. Vai tiešām vēlies tērēt savu laiku un būt kopā ar cilvēkiem, kuri tev nav tuvi?

Gluži tāpat ir jāapdomā attiecības ar cilvēkiem, kurus uzskati par draugiem – vai gadījumā viņi kaut kādā ziņā negandē tavu dzīves kvalitāti? Iespējams, šis draugs ir īstens ballētājs un allaž tevi pierunā doties ārpus mājās, taču tev šādas izklaides nesaista un negribīgi nākas pakļauties spiedienam, piekrītot viņa iecerēm tikai tāpēc, lai viņu nesarūgtinātu. Tāpat varbūt viņam ir kāds cits kaitīgs ieradums vai nodarbe, uz kuru vienmēr šis draugs tevi pierunā. Nedari neko tikai kompānijas dēļ! Izvērtē, kā šie draugi ietekmē tavu dzīvi. Centies turēties pie tiem cilvēkiem, kuri tevi “velk” uz augšu, ne gremdē.

Nebaidies no neveiksmēm, dari

Nebaidies no neveiksmēm – viegli teikt, grūtāk īstenot. Tomēr šo vajadzētu censties iegaumēt un laika gaitā mācīties ikvienam. Tiesa, neatkarīgi no mērķa, iesākt kaut ko ir visai grūti, tomēr dažkārt, lai vismaz pakustētos nelielu gabaliņu uz priekšu, ir nepieciešams rīkoties. Sākot darīt, domas pašas raisīsies un radīsies skaidrāks redzējums par gala variantu.

Sakārto savu dzīvi pa plauktiņiem

Spēja organizēt savu dzīvi un lietas sev apkārt ir vienreizēja. Pateicoties šai prasmei, iespējams paveikt tiešām daudz. Tīra vide, kas nenovērš domas no svarīgā, un izcili saplānots laiks, kas netiek pavadīts uz dīvāna slaistoties. Tieši ar šādām spējām un apņēmību netiek izšķērdēts ne mirklis dārgā laika un dzīve šķiet daudz vienkāršāka.

Ja parādās kāds moments brīvā laika, izmanto to savā labā – brīvajās piecās minūtēs nomazgā netīros traukus vai samaksā rēķinus. Sakārto vidi sev apkārt un neļauj nepadarītajiem darbiem krāties. Būsi patīkami pārsteigts, cik daudz laika vari ietaupīt, plānojot savu dzīvi gudri.

Dari to, kas tev patīk

Atbildības pavadā un pienākumu gūzmā sevi pazaudēt ir visai vienkārši. Iespējams, tas ir darbs, kas tev sevišķi neiet pie sirds, varbūt tās ir attiecības, kuras pēdējā laikā tevi nomāc. Lai arī kāds būtu iemesls, nepazaudē sevi un neaizmirsti par lietām, kas tev raisa smaidu.

Ja arī ir sajūta, ka šobrīd nekādi nevari dzīvē mainīt lietas, kas tevi sarūgtina vai gluži neiet pie sirds, centies atrast prieku citā veidā un līdzsvaro šīs emocijas. Dodies uz kādu nodarbību vai ļaujies kādam vaļaspriekam, kuram sen nav atlicis laiks. Varbūt tieši tas bija iztrūkstošais puzles gabaliņš, lai justos laimīgs.

Iemācies atteikt

Atteikšana ir kas tāds, ko daudzi neiemācās pat visas dzīves laikā. Tomēr, patiesību sakot, apgūstot atteikšanas mākslu, tu iegūsti daudz vairāk, nekā spēj iedomāties.

Lai arī izpalīdzēšana ir divvirzienu ceļš, nereti daudz par vēlu nākas atskārst, ka tevi patiesībā cilvēks ir izmantojis. Ja saredzi sevi šajā situācijā, apdomā, cik daudz spēka un laika tu ietaupītu, ja vien spētu pateikt strikto vārdu “nē”. Atceries, atteikšana ne vienmēr ir tik briesmīga, kā varbūt tev šķiet. Pamēģini, tava dzīve kļūst nedaudz vienkāršāka.

Neapspied negatīvas emocijas

Mācieties tās atpazīt un nosaukt vārdā. Neapzināto nav iespējams kontrolēt, taču tas kontrolē mūs un reizēm liek uzvesties tā, ka pašiem jābrīnās. Tas līdzinās ezeram teikās, kurš, vārdā nenosaukts, appludina laukus, slīcina lopus, ir bīstams cilvēkiem. Tikko tam ir dots vārds, mēs varam tajā iet peldēties, mazgāt veļu un dzirdīt mājdzīvniekus. Apspiestas negatīvas emocijas var novest cilvēku līdz depresijai, kā arī dažādām saslimšanām.

Pozitīvam pašvērtējumam ir liela nozīme pozitīvās pārmaiņās, jo cilvēks dzīvo ar ikvienam tik ļoti vajadzīgo “es varu kaut ko ietekmēt savā dzīvē” sajūtu. Tā ir ticība sev un saviem spēkiem.

Biežāk smaidi

Vairums cilvēku staigā ar rūpju rievu pierē un sakumpušu muguru. Pat piespiedu muguras iztaisnošana, stalta stāja un mākslīgs smaids var būt pirmais solis pozitīvu pārmaiņu virzienā. Veiksmei ir ļoti viegla enerģētika. Ja pašiem no rīta izdosies noticēt, ka esam laimīgi, līdz vakaram tam noticēs visi!

Izvirzi reālistiskus mērķus

Iegūt perfektu augumu vai būt par vadītāju kādā uzņēmumā – tie ir lieliski mērķi! Tomēr varētu būt, ka vismaz sākotnēji tie var būt nedaudz par lielu. Kāpēc? Pavisam vienkārši! Nav tā, ka šie mērķi ir nesasniedzami. Tomēr problēmas rodas tad, kad tie ir jāsāk īstenot. Redz, kad būsi jau procesā, vari piedzīvot vilšanos, jo sasniegt savu vēlēšanās piepildījumu var būt visai grūti.

Tā vietā sāc ar mazumiņu – sadali lielo sapni mazos mērķos, kurus piepildīt būs daudz vienkāršāk. Piemēram, ja vēlies perfektu figūru, sastādi darbu sarakstu. Sakārto ēdienkarti, ieplāno fiziskas aktivitātes un centies dzīvot veselīgi. Jau šo mazo mērķu sasniegšana būs kā mazās uzvaras, kas nesīs gandarījumu un palīdzēs virzīties pretī lielajam mērķim.