Skeletons – bīstams, bet aizraujošs sporta veids

With
Komentāri ir izslēgtiSkeletons – bīstams, bet aizraujošs sporta veids

Skeletons ir ziemas sporta veids, kas pēdējo gadu laikā ir ieguvis plašu atzinību ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Ja pirms gadiem 15 cilvēki neko daudz par šo sporta veidu nezināja un neinteresējās, tad šobrīd viss ir mainījies. Skeletons viennozīmīgi ir piesaistījis daudz jaunu fanu.

Gan skeletonā, gan citos sporta veidos ir iespējams prognozēt iznākumu. Vari to darīt vienkārši tāpat, bet vari arī šo to nopelnīt, ja tava prognoze būs pareiza. Ieskaties casino-latvia.com/, lai atrastu vairāk informācijas par to, kā iegūt papildus naudu.

Kāpēc skeletons ir populārs Latvijā?

Latvijā šis sporta veids ir viens no pēdējo gadu populārākajiem sporta veidiem. Tas pavisam noteikti ir pateicoties brāļiem Dukuriem, kuri ir augsta līmeņa sportisti, un Latvijai ir nopelnījuši godalgotas medaļas augsta līmeņa sacensībās.

Kas ir skeletons?

Skeletons ir viens no renes sporta veidiem. Principā tas ir līdzīgs kamaniņām, tikai atšķiras ar to, ka sportists brauc ar galvu pa priekšu, bet kamaniņās sportisti brauc ar kājām pa priekšu.

Skeletona kamanās nav ne bremžu, ne stūres. Sportists stūrē savu kamanu tikai ar sava ķermeņa spēku – veicot attiecīgas kustības. Tas ir iespējams tāpēc, ka ātrums ir pietiekoši liels – atliek veikt minimālu kustību, lai kamanas nedaudz pamainītu savu trajektoriju.

Startam ir nozīme

Ne visos sporta veidos startam ir liela nozīme. Ir sporta veidi, kur sacensību laikā vari iedzīt, arī ja starts nav bijis tik veiksmīgs. Skeletons nav viens no šādiem sporta veidiem.

Skeletonā rezultātu mēra līdz pat sekundes tūkstošdaļām, tāpēc šajā sporta veidā katra sekunde ir no svara. Pirms sportists sāk braukt pa trasi, ir nepieciešams ieskrieties. Šis ieskrējiens ir ap 50 metru garš.

Skeletonistiem ir svarīgi uztrenēt labu sprintu, lai nezaudētu nevienu sekundes simtdaļu. Labs starts var dot nelielu pārsvaru pār konkurentiem – arī tad, ja pats brauciens neizdodas tik veiksmīgi. Tomēr kļūda startā var maksāt dārgi, jo ja starts ir lēns un ne tik veiksmīgs, tad tas var atspoguļoties uz kopējo rezultātu.

Kur radās skeletons?

Izrādās, ka skeletons ir radies Šveicē. Pats nosaukums, iespējams, ir radies kamanu dēļ – tās ir tik šauras un smalkas, ka nedaudz tā kā atgādina cilvēka skeletu. Pirmā skeletona trase tika uzbūvēta 1884. gadā.

Skeletonu uzreiz neiekļāva olimpiskajās spēlēs – daudziem jauniem sporta veidiem ir sevi jāpierāda, pirms tie iekļūst šāda līmeņa sacensībās. Skeletons pirmo reizi parādījās olimpiskajās spēlēs 1928. gadā, bet regulāri tas ir iekļauts olimpisko spēļu sastāvā tikai kopš 2002. gada spēlēm.

Tehnoloģiju nozīme

Skeletons ir viens no tiem sporta veidiem, kura rezultātus ļoti lielā mērā ietekmē tehnoloģijas un to attīstība. Protams, sportists arī ir nozīmīgs, tomēr arī trase un kamanas ir ļoti svarīgas.

Profesionālā līmenī ir svarīga katra detaļa – gan trases temperatūra, gan arī atbilstošas slieces. Dažādās trasēs tiek izvēlētas dažādas slieces vai kamanas, lai sasniegtu labāko iespējamo rezultātu.

Speciālisti joprojām cenšas atrast pēc iespējas labākus risinājumus, tomēr jāatceras, ka ir konkrēti noteikumi, piemēram, kamanu svars, materiāli, no kā gatavots utt. Jāatrod labākais risinājums, tai pat laikā ievērojot visus noteikumus – tas nav nemaz tik vienkārši.

Principā skeletons ir ļoti sarežģīts sports no sportistu un viņu komandas puses, tomēr no skatītāju skatu punkta šis sporta veids ir ļoti vienkāršs – tikai ieskrienies un šļūc.