Vai pulēšana pa 50 EUR var būt kvalitatīva?

With
Komentāri ir izslēgtiVai pulēšana pa 50 EUR var būt kvalitatīva?

Auto pulēšana

Mūsdienās ļoti daudz ir dzirdēti stāsti par lētu auto pulēšanu, kur kāds meistars pa 50 EUR sola nopulēt automašīnu spīdumam. Apskatīsim šo piedāvājumu tuvāk, lai secinātu vai to ir iespējams veikt kvalitatīvi par šādu naudas summu, vai arī jāizvēlās profesionāļi, piemēram, šie. Lai sagatavotu mašīnu pulēšanai nepieciešams to rūpīgi nomazgāt. Lai nomazgāt automašīnu ir jātērē ūdens un šampūns. Ūdens un šampūns maksā naudu, tātad tie ir jau sākotnējie izdevumi. Pirms pulēšanas nepieciešams virsbūvi attīrīt no bituma un rūsas daļiņām, kas nosēžas uz automašīnas virsbūves. Lai virsbūvi attīrītu no šīm lietām ir nepieciešama speciāla ķīmija, kas maksā naudu. Šādus produktus nav iespējams nopirkt parastos auto veikalos. Kad virsbūve ir attīrīta no bituma un rūsas daļiņām, laku nepieciešams attīrīt ar speciālu mālu. Arī šāds māls maksā naudu. Lai pēc auto mazgāšanas un žāvēšanas automašīnu nožāvētu, arī ir nepieciešams lietot speciālu dvieli, kas neskrāpē virsbūvi. Arī šāds dvielis maksā naudu. Pirms sākt pulēt automašīnas virsbūvi, to ir nepieciešams aplīmēt ar karstuma un mitruma izturīgo līmlentu, kas arī maksā naudu.

Pulēšanai nepieciešams izmantot profesionālās pulēšanas mašīnītes. Tam nederēs lētās pulēšanas mašīnas no lielveikala. Ātrumiem ir jābūt regulējamiem, jābūt lēnai palaišanai, kā arī vismaz viena no arsenālā esošām mašinītēm jābūt ekscentriskajai. Bez pulēšanas mašīnītes nepieciešams arī lietot profesionālās pulēšanas ripas un pulēšanas pastas. Tas viss maksā ļoti lielu naudu. Lai veiktu pulēšanu kvalitatīvi ir nepieciešamas siltas telpas, kur ir daudz gaismas ar dažādām LED temperatūras spuldzēm. Nav iespējams veikt pulēšanu tumšā putekļainā telpā, kur blakus notiek metināšanas darbi. Telpām jābūt piemērotām, tīrām un apsildāmām rudens/ziemas periodā, jo pulēšanas pasta sāk darboties tikai pie noteiktas temperatūras. Saskaitot visus sākotnējos ieguldījumus, aprīkojumu, instrumentus, telpu nomu, elektrību, ūdeni, ķīmijas, pulēšanas pastas cenu nākas secināt, ka tie cilvēki, kas piedāvā nopulēt pa 50 EUR nodarbojas ar labdarību. Vēl ir jāpieskaita paša darba darītāja stundas likme. Kā ir iespējams nopulēt kvalitatīvi automašīnu pa 50 eur, ja darba izmaksas un aprīkojuma izmaksas jau sākotnēji pārsniedz šo ciparu?

Vienīgā pareizā atbilde, ka to var izdarīt uz zemās kvalitātes rēķina un darbojoties ar neatbilstošu aprīkojumu nepiemērotās telpās. Neviens sevi cienošs meistars un profesionālis neveiks automašīnas pulēšanu pa 50 EUR. Sabiedrībā ir izveidojies maldīgs un nepareizs priekšstats, ka pa šādu naudas summu var sakopt automašīnas salonu vai virsbūvi. Tas ir nepareizi. Pateicoties šādiem tirgus piedāvājumiem savu darbību izbeidz ļoti daudz nopietni profesionāļi, kuri nespēj konkurēt ar šādiem nekvalitatīviem pakalpojuma sniedzējiem. Tie cilvēki, kas uztic savus dārgos spēkratus šādiem darboņiem nepieciešams aizdomāties, vai ietaupīta nauda sniegs vēlamo rezultātu? Ļoti bieži pēc šādām lētām pulēšanām auto virsbūve izskatās vēl sliktāk, uz tās ir sazīmēti apļi, un vietām pat iespējams ir izdedzināts cauri lakai. Auto virsbūves plastmasas, moldingi un gumijas ir sabojātas ar pulēšanas pastu un ierasta melnā moldingu krāsa ir pārvērtusies par baltu. Pēc pulēšanas pastas nonākšanas uz plastmasas vai gumijas, pēc tam tās ir praktiski neiespējami attīrīt. Ir jāpiebilst arī fakts, ka pēc šādam pulēšanām visās spraugās, bamperu šķirbās būs pulēšanas pasta, kas pēc laika sakaltīs un to vispār nebūs iespējams dabūt ārā.

Papildus visam pēc šādas pulēšanas Jūsu auto būs viss ar sauleszaķiem un braucot diennakts gaišajā laikā, kad diena būs saulaina uz Jūsu auto skatīsies apkārtējie auto vadītāji nevis tāpēc, ka Jūsu auto būs glīts, bet tāpēc ka Jūsu auto būs sabojāts. Jā, nevienu neinteresēs cena par kuru tika nopirkta automašīna un tas, cik liels bija auto kredīts šīs mašīnas iegādei, visi skatīsies uz defekteim. Pārdodot automašīnu, kam ir veikta nekvalitatīva salona tīrīšana vai virsbūves pulēšana var nākties saņemt pārmetumus par automašīnas stāvokli no potenciālajiem pircējiem un vienīgais risinājums būs samazināt auto pārdošanas cenu, tādā veidā kompensējot to, ka jaunajam auto īpašniekam būs jāveic kvalitatīva un profesionāla auto pulēšana. Visās dzīvēs sfērās, tāpat kā auto kopšanā termini lēti un labi nav savietojami. Vai Jūs esat redzējuši labas un lētas riepas? Kāpēc TOP ražotāju riepas maksā dārgāk nekā Ķīnā ražotās riepas? Kādēļ Mobil, Motul eļļas maksā dārgāk nekā zemākas kategorijas eļļas? Kādēļ jauna Mercedes Benz automašīna salonā maksā vairak nekā Opel automašīna? Tieši tāpēc, ka augstas kvalitātes detaļas, aprīkojums un izejmateriāli maksā vairāk nekā lētas. Augstas kvalitātes pakalpojuma cena veidojas no labiem izejmateriāliem, labas profesionālas komandas un zinošiem speciālistiem. Skopais maksā divreiz arī auto kopšanas nozarē. Labi auto krāsotāji arī piedāvās veikt auto krāsošanu par daudz lielāku cenu, nekā tādi, kas krāso pēc sava pamatdarba laika garāžās pa naktīm. Visam ir sava cena, ja Jūs vēlaties saņemt kvalitatīvu pakalpojumu un garantijas, tad ir jāizvēlas profesionāla auto aprūpe. Raksts tapis sadarbībā ar Caroscar.